Tragedija kod Kragujevca: Biljana (41) izgubila život od ruke bivšeg partnera, dvoje djece ostalo bez majke

⚠️ Uprkos prijavama i zabrani prilaska, nasilje nije zaustavljeno

U okolini Kragujevca juče se dogodio strašan zločin koji je potresao cijelu Srbiju – Biljana S. (41) brutalno je ubijena, a za zločin je osumnjičen njen bivši partner Bojan R., protiv kojeg je ranije više puta podnosila prijave za nasilje.

Iako su nadležne institucije izrekle mjeru zabrane prilaska, ona nije bila dovoljna da spriječi tragediju.

💔 Porodica i prijatelji u šoku: “Počivaj u miru, seko…”

Biljanino tijelo pronađeno je na njivi, nadomak Kragujevca. Porodica i prijatelji opraštaju se od nje putem društvenih mreža:

„Tetka, anđeli neka te čuvaju“, „Počivaj u miru, seko“, „Neka te anđeli prate“ – samo su neke od tužnih poruka koje ostaju kao svjedočanstvo gubitka.

Biljana je iza sebe ostavila dvoje djece – sina i kćerku, učenike sedmog i trećeg razreda osnovne škole. Njihov život zauvijek je obilježen ovim zločinom.

Stravični detalji ubistva: Više od deset uboda u predjelu grudnog koša

Prema prvim informacijama iz istrage, Bojan R. je bivšoj partnerki nanio najmanje 10 ubodnih rana, većinom u predjelu grudnog koša.

Nedugo nakon što je njeno tijelo pronađeno na zemljištu u blizini puta, policija je locirala i automobil parkiran u blizini, za koji se još utvrđuje čije je vlasništvo.

⚠️ Pokušaj samoubistva nakon zločina

U neposrednoj blizini pronađen je i osumnjičeni B.R., sa višestrukim povredama, uključujući nož zaboden u vrat.

Prema nezvaničnim informacijama, riječ je o pokušaju samoubistva. Ljekari su brzo reagovali i trenutno se nalazi u bolnici, na odjeljenju reanimacije, u kritičnom stanju.

Biljana je ranije prijavljivala nasilje – tražila je pomoć

Istraga otkriva da je Biljana više puta prijavljivala prijetnje koje je dobijala putem poruka. Nakon toga su mu bile izrečene hitne mjere zabrane prilaska.

Navodno joj je ponuđen smještaj u Sigurnu kuću, ali je odbila jer je tada Bojan boravio u inostranstvu. U tom trenutku vjerovala je da opasnost nije neposredna.

Osumnjičeni je i ranije bio osuđivan

Prema informacijama iz izvora bliskih istrazi, Bojan R. je ranije osuđivan za krivična djela, uključujući:

  • Teške tjelesne povrede
  • Nasilničko ponašanje

Policija i istražni organi su i dalje prisutni na mjestu zločina, a postupak je u toku.

Još jedan izgubljeni život u tišini porodičnog nasilja

Ovaj tragični događaj još jednom otvara gorko pitanje odgovornosti društva kada je riječ o zaštiti žena od porodičnog nasilja. Biljana je tražila pomoć. Bila je prijavljena mjera zabrane. Ipak, sve to nije bilo dovoljno da je sačuva.

Ostaje bolna tišina – i dvoje djece bez majke.

“Ne čekajmo još jedan naslov da nas probudi. Nasilje se mora shvatiti ozbiljno – uvijek i odmah.”

Ova tragična priča o Biljani nije samo još jedan naslov u crnoj hronici. Ona je glas svih žena koje su se nadale da će biti zaštićene, koje su tražile pomoć, vjerovale u sistem i čekale da nasilje prestane. Nažalost, Biljana je to povjerenje platila – životom.

Dvoje djece ostalo je bez majke. Bez zagrljaja. Bez nježne riječi na kraju dana. Oni neće razumjeti statistike ni pravne okvire – oni će samo osjećati prazninu.

Ovo nije samo porodična tragedija. Ovo je društveni poraz.

👉 Koliko puta žena mora prijaviti nasilje da bi bila shvaćena ozbiljno?
👉 Koliko još života mora biti ugašeno da bismo rekli: Dosta je!

Nasilje nad ženama nije „privatna stvar“. To je nacionalni problem. To je rana na savjesti svih nas koji zatvaramo oči, okrećemo glavu ili šutimo jer „nije naše“. Svaki put kad društvo ne reaguje, svaki put kad se institucije ne pokrenu, mi svi postajemo saučesnici.

Zbog toga neka Biljanina priča ne bude samo sjećanje, nego opomena.
Neka bude razlog da više ne slegnemo ramenima, da pitamo, da reagujemo, da prijavimo.

Možda upravo naša reakcija – makar i naizgled mala – može nekome sutra spasiti život.